شبکه‌های HD را چگونه دریافت کنیم؟

به این ترتیب روند اجرای پروژه HDسازی در سراسر کشور آغاز شده است و ادامه خواهد یافت تا ان­شاءالله پوشش سراسری حاصل شود.

 همچنین در برخی از مراکز استان­ها شبکه فراتر (4K) در بسته پنجم قابل دریافت خواهد بود  و روند توسعه آن در آینده ادامه خواهد یافت.

 به این ترتیب تمامی‌شبکه­ های ملی به­ صورت SD در تمامی نقاطی که پوشش دیجیتال وجود دارد با همان گیرنده­ های قبلی قابل دریافت است و در نقاطی که بسته­ های HD و 4K راه­ اندازی شده است با داشتن گیرنده­ هایی با فرمت HEVC این شبکه­ ها قابل دریافت خواهند بود.

 در این روند تحول­ زایی، در صورتی که گیرنده­ ها دچار اخلال شوند لازم است مجدداً تنظیم شوند. به این ترتیب که مخاطبان گرامی‌باید منوی ((جستجو)) را در گیرنده تلویزیونی خود فعال کنند و نسبت به تنظیم کانال­ های خود اقدام نمایند

 

 

 

 

 

 

 

مرحله اول: 

 مبدل دیجیتال خود را به یک آنتن استاندارد وصل کنید. از اتصال محکم کانکتور آنتن به مبدل مطمئن شوید. پس از برقراری اتصالات، تلویزیون و دستگاه مبدل را روشن نموده با فشردن کلید 'Input' روی کنترل از راه دور تلویزیون وارد حالت A/V یا HDMI (با توجه به نوع ورودی صدا و تصویر بکار رفته در اتصالات دستگاه مبدل) شده و شبکه‌های دیجیتال را مطابق مراحل بعد جستجو نمایید.

مرحله دوم :

 بر اساس دستورالعمل دفترچه راهنمای مبدل تلویزیون دیجیتال و با استفاده از کنترل از راه دور آن، به حالت جستجو وارد شوید (معمولا با انتخاب دکمه 'MENU' وارد حالت جستجو خواهید شد.)

مرحله سوم :

 در صورتی که از درست سپری کردن مراحل لازم مطمئن نیستید، می‌توانید حالت جستجوی اتوماتیک را انتخاب نمایید. مطمئن شوید دو نمودار میله‌ای مربوط به کیفیت و شدت امواج تصویر ورودی (سیگنال ورودی) از 60 درصد بیش‌تر را پر کرده باشند.

مرحله چهارم :

 جستجو را شروع کنید. در حالت جستجوی خودکار، دستگاه مبدل همه فرکانس های تلویزیونی را بررسی نموده و در صورت پیدا کردن کانال جدید، فرکانس و شماره کانال مربوط به آن را به فهرست کانال‌ها اضافه نماید.

مرحله پنجم : اگر مبدل شما به طور خودکار قابلیت ذخیره کانال‌ها را نداشت، می‌توانید دکمه ذخیره‌سازی را برای ذخیره کانال‌ها روی مبدل فشار دهید.

/01

/02

/03

/04

/05

/06

/07